Atrakcje Beskidu Wyspowego – dlaczego warto spędzić czas w Beskidach? 

Beskid Wyspowy to przepiękna część Beskidów Zachodnich, która mieści się między Doliną Raby i Kotliną Sądecką. To wyjątkowe miejsce, które znajduje się w okolicach Rabki – Zdrój, Mszany Dolnej czy Limanowej. Jadąc do Zakopanego lub Szczawnicy, wielu turystów z chęcią zatrzymuje się w okolicy Beskidów, ponieważ występują tutaj niesamowite miejsca zapierające dech w piersiach. Poznaj z nami atrakcje Beskidu Wyspowego.

Co warto zobaczyć w Beskidach? Najpopularniejsze atrakcje na południu Polski

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że najbardziej charakterystyczną cechą tego regionu jest występowanie odosobnionych, pojedynczych szczytów o następujących wysokościach (n.p.m.): Mogielica 1170 m, Ćwilin 1072 m, Jasień 1052 m, Modyń 1029 m, Luboń Wielki 1022 m, Krzystonów 1012 m, Kiczora Kamienicka 1007 m, Wielki Wierch 1007 m, Śnieżnica 1007 m, Szczebel 977 m, Lubogoszcz 968 m, Łopień 951 m, Cichoń 925 m, Ostra 928 m, Jaworz 918 m, Hala 913 m, Sałasz Wschodni 909 m oraz Lubomir 904 m. Każdy z tych szczytów posiada w sobie coś wspaniałego, niezapomnianego i za każdym razem zaskakuje czymś wyjątkowym. Beskid Wyspowy to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników gór i spacerowania po łonie natury. W okolicy znajdują się również przełęcze, jaskinie, rezerwaty przyrody oraz znane i lubiane trasy narciarskie.

Beskid Rose & Spa w Słopnicach – gwarancja wysokiego standardu 

Nasz resort mieści się w Słopnicach i cechuje się niezwykłą prostotą, swobodną przestrzenią oraz łącznością z naturą. Nasze pomieszczenia zostały zaaranżowane w taki sposób, aby umilać pobyt wszystkim Gościom. Stworzyliśmy strefę przeznaczoną na odpoczynek w pełnej łączności z otaczającą przyrodą. Wyjątkowa atmosfera panująca wewnątrz Beskid Rose & Spa sprawia, że chce się do nas wracać i korzystać z unikatowych powierzchni, które pozwalają się zregenerować i zapomnieć o codziennym zgiełku miasta. Ponadto pobyt w naszym resorcie będzie doskonałym rozwiązaniem po intensywnym zdobywaniu górskich szczytów Beskidu Wyspowego. 

Urlop w Beskidach – zaplanuj odpoczynek w Małopolsce 

Jeśli szukasz idealnego miejsca na odpoczynek, regenerację i obcowanie z naturą, to Beskid Rose & Spa jest dla Ciebie idealnym miejscem. W naszym resorcie znajduje się Spa Room, w którym dostępna jest m.in. sauna, jacuzzi oraz strefa relaksu. Dodatkowo występuje możliwość wypożyczenia hulajnogi elektrycznej, kijków Nordic Walking, a także rowerów. Skontaktuj się z nami już dziś, zapytaj o ofertę i zarezerwuj swój pobyt w naszych apartamentach. Zapraszamy!